Fotowoltaika

  • slide
Wyświetl 1 - 13 of 13 produktów

Fotowoltaika

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów z zakresu fotowoltaiki w naszej hurtowni elektrycznej. Dzięki współpracy z największymi producentami, jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania technologiczne i najwyższej klasy produkty w niskich cenach. Wciąż rozszerzamy swój asortyment z zakresu fotowoltaiki, lecz już teraz możemy zaproponować kable solarne, praski do złączek fotowoltaicznych, złączki MC4 a także pełen asortyment produktów do Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika - co to takiego?

Fotowoltaika to ekologiczne źródło energii, zyskujące w ostatnich czasach popularność, dostępne dla każdego. Instalacja fotowoltaiczna działa na zasadzie mini-elektrowni słonecznej, pobierając energię wprost ze Słońca i konwertując ją na energię elektryczną, skierowaną wprost do instalacji.

Najważniejszą rolę spełniają specjalne ogniwa, które umożliwiają konwersję energii. Zbudowane z krzemu, którego rolą jest pochłanianie energii słonecznej, która następnie wzbudza ruch elektronów.

Instalacja fotowoltaiczna - główne zalety

Obecnie, koszt instalacji fotowoltaicznej jest znacznie mniejszy niż w ubiegłych latach. Wciąż rozszerza się także dostępność produktów i usług montażu, dzięki czemu coraz więcej osób może zdecydować się na takie rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika. Główną motywacją jest zazwyczaj chęć ograniczenia kosztów tradycyjnej energii elektrycznej, która wciąż drożeje. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, możliwe są oszczędności aż o 90%. Chęć dbania o środowisko to kolejny, ważny argument - fotowoltaika to czysta energia elektryczna, która umożliwia ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Do tego, założenie takiej instalacji gwarantuje niezależność energetyczną - użytkownicy fotowoltaiki posiadają własne źródło prądu i są samowystarczalni pod tym kątem, niezależni od zewnętrznego dostawcy energii elektrycznej.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Ceny instalacji fotowoltaicznych będą się różniły od siebie, w zależności od cen poszczególnych produktów oraz usługi montażu. Wciąż jednak fotowoltaika pozostaje inwestycją, która zwraca się w dłuższej perspektywie. Obojętnie więc, ile pieniędzy zostanie wydanych na instalację, prędzej czy później oszczędności wynikające z korzystania z fotowoltaiki pokrywają koszta zakupu i montażu. Ponadto, początkową cenę można w łatwy sposób zmniejszyć, dzięki oferowanym obecnie dofinansowaniom do instalacji fotowoltaicznych. Co więcej, każdy korzystający z fotowoltaiki ma prawo odliczyć 18% podatku. Wszystko to składa się na ogromną opłacalność inwestycji w fotowoltaikę w Polsce.

Scroll